Malazgirt'te buğday alımına başladı

Malazgirt'te buğday alımına başladı
Malazgirt'te buğday alımına başladı
MUŞ (AA) - Muş'un Malazgirt ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), geçici olarak açtığı şubesinde hububat almaya başladı.İlçedeki bir akaryakıt...

MUŞ (AA) - Muş'un Malazgirt ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), geçici olarak açtığı şubesinde hububat almaya başladı.

İlçedeki bir akaryakıt istasyonunda yer kiralayan TMO, şubenin açılışıyla çiftçilerden yeniden hububat alıyor. Yapılan analiz değerlerine göre fiyatlandırılan ürün satışlarından çiftçiler memnun olduğunu ifade etti.

Bir kilogram buğday, en düşük 724 kuruş ile tavan fiyat 825 kuruş arasında değer buluyor.

Çiftçilerden Hikmet Dinçer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hizmetin geçici de olsa çok olumlu etkilerini gördüklerini belirtti. TMO'nun şube açmaması durumunda ürünlerini değerinden daha ucuza satmak zorunda kalacaklarını anımsatan Dinçer, "Ürünlerimizi değerinde fiyata satabileceğimiz için şanslıyız. Ayrıca devlet de ürünümüzü TMO'ya sattığımız için tonaj başına doğrudan destek de veriyor. Hem ürünümüz ucuza gitmeyecek hemde destekten faydalanacağız. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi.

Ayrıca TMO şubesi, üreticilerin alım noktasında uzun süre bekleyip, kuyruk oluşturmalarının önlemek amacıyla, randevu sistemi ile çalışıyor.

Randevular ise  internet üzerinden TMO sitesine girilerek alınıyor. Yetkililer, Pazar günü hariç haftanın 6 günü alım yapıyor.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Pazar

  ,

  akaryakıt

  ,

  kuruş