Malazgirt'te eğitim değerlendirme toplantısı

Malazgirt'te eğitim değerlendirme toplantısı
Malazgirt'te eğitim değerlendirme toplantısı
MUŞ (AA) - Malazgirt'te okul müdürlerinin katılımıyla Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları değerlendirme toplantısı yapıldı.Milli...

MUŞ (AA) - Malazgirt'te okul müdürlerinin katılımıyla Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, Öğretmenevinde yapılan toplantıda yaptığı konuşmada, TEOG sınavlarında başarı oranını yükseltmek için ellerinden gelen çabayı göstermek zorunda olduklarını ifade etti.

Bu konuda yaptıkları çalışmaları anlatan Aydınoğlu, şöyle konuştu:

"Bu yıl TEOG sınavlarında başarıya ulaşabilmek için sekizinci sınıflara 17 bin liralık kitap dağıttık. Ayrıca hafta sonları tüm ortaokullarımızda kurslar açarak, başarıya ulaşmak için elimizden geleni yaptık. Siz okul idarecileri ve branş öğretmenlerimden de bu yıl yapılacak sınavlarda daha çok gayret bekliyorum. 29-30 Nisan 2015'te yapılacak sınavlarda başarıya ulaşmak istiyoruz. O yüzden siz eğitimcilere çok iş düşüyor." 

Adaksu Ortaokulu Rehber Öğretmeni Ömür Benal Bener ise TEOG sınavında başarıya ulaşmanın yollarıyla ilgili  sunum yaptı.

Toplantıya, ilçedeki ortaokulların müdürleri ile öğretmenleri katıldı.


  ETİKETLER:

  kitap

  ,

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  TEOG

  ,

  2015