Malazgirt'te kan bağışı kampanyası

Malazgirt'te kan bağışı kampanyası
Malazgirt'te kan bağışı kampanyası
MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde, EMREM Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol kapsamında, kan bağışı...

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesinde, EMREM Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan protokol kapsamında, kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Malazgirt Kaymakamlığı önünde düzenlenen kan bağışı kampanyası, vatandaşlardan ilgi gördü.

EMREM Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Muş Temsilcisi Dursun Tel, yaptığı açıklamada, yardım bekleyen insanlara bir nebze de olsa el uzatmak isteyen duyarlı vatandaşları, kan bağışı otobüsüne davet etti.

Dursun, "Zor durumda olup da kan bekleyen vatandaşlar için bu kampanyayı Türkiye 'nin her yerinde sürdürmeyi düşünüyoruz" dedi.

Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Kenan Şeker ise 3 ayda bir ilçeye gelerek kampanya yaptıklarını belirtti.

İki günde 100 kişinin kan bağışında bulunduğunu ifade eden Şeker, şöyle konuştu:

"İlçeden beklediğimiz oranda bağış alamadık. Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen 'Türk Kök' Projesi kapsamında, kök hücre toplamaya başladık. Malazgirt'te iki günde 100 ünite kan topladık. Bir kişiden de kök hücre bağışı aldık. Şu an ülkemizde 500'ü çocuk 950 kişi kök hücre beklemekte. Lösemili hastalara, inşallah kök hücrelerle çare bulunur."

Bağışta bulunanlara görevliler tarafından meyve suyu ve bisküvi ikram edildi.