Malazgirt'te öğrencilerden müzik dinletisi

Malazgirt'te öğrencilerden müzik dinletisi
Malazgirt'te öğrencilerden müzik dinletisi
MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran beldesi Şehit Vedat Kutluca Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerince konser verildi.Öğrencilerin okula...

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesine bağlı Konakkuran beldesi Şehit Vedat Kutluca Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerince konser verildi.

Öğrencilerin okula ilgilerini artırmak ve okul dışında etkinliklerde bulunmaları sağlamak amacıyla kurulan müzik gurubunca, Malazgirt Kültür Merkezi'nde düzenlenen konser yoğun ilgi gördü.

Konakkuran Şehit Vedat Kutluca Yatılı Bölge Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Karadeniz, yaptığı açıklamada, öğrencilerin okula ilgisini artırmak amacıyla müzik grubu kurduklarını söyledi.

Karadeniz, "Büyük emek sonucu ortaya çok güzel bir müzik şöleni çıktı. Müzik eğitimi için birçok sıkıntıyı göze alan öğrenciler, okuldan arta kalan zamanlarda müzik dersleri alarak müzik aletlerini kullanmayı öğrendi. Aldıkları eğitimi yaptıkları konserlere taçlandıran kızlar ne kadar yetenekli olduklarını ve fırsat verilince neler yapabileceklerini gösterdiler" ifadelerini kullandı.

Konsere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Faysal Erdoğan ve Kenan Kayretli, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.