Malazgirt'te okul müdürlerine kurs verildi

Malazgirt'te okul müdürlerine kurs verildi
Malazgirt'te okul müdürlerine kurs verildi
MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesindeki okul müdürlerine görevlerinde daha başarılı olmaları için, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" veriliyor.Milli...

MUŞ (AA) - Malazgirt ilçesindeki okul müdürlerine görevlerinde daha başarılı olmaları için, "Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursu" veriliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca ( MEB ) düzenlenen kurs kapsamında, ilçeye yeni atanmış ve görevdeki okul müdürlerine kurs verilmeye başlandı.

Öğretmen Evi'nde düzenlenen kursun açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, programa ilçe merkezi ve köylerde görev yapan 51 okul müdürünün katıldığını söyledi.

Okul idarecilerin, vizyoner bakış acılarını geliştirebilmeleri, değişim ve gelişimleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için hizmet içi eğitime alındıklarını ifade eden Atazoy, "Bu çerçevede ilçemizde 51 okul müdürümüze üç kademeli 90 saatlik kurs verilecek. Bu kurslara katılmanızda yarar olduğunu görüyorum. Kurslar, kendinizi daha çok geliştirip ve iyi bir yönetici olmanız açısından büyük bir fırsat" dedi.

Ardından, kursun ilk dersini İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan verdi.

Kursun açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, Şube Müdürü Faysal Erdoğan ve okul müdürleri katıldı.