Malazgirt'te sokak köpekleri kısırlaştırılıyor

Malazgirt'te sokak köpekleri kısırlaştırılıyor
Malazgirt'te sokak köpekleri kısırlaştırılıyor
MUŞ (AA) - Malazgirt Belediyesi'nce, ilçe merkezinde bulunan başıboş ve sahipsiz sokak köpekleri kısırlaştırılıyor.Son günlerde yaşanan şikayetler...

MUŞ (AA) - Malazgirt Belediyesi'nce, ilçe merkezinde bulunan başıboş ve sahipsiz sokak köpekleri kısırlaştırılıyor.

Son günlerde yaşanan şikayetler üzerine harekete geçen Malazgirt Belediyesi, özel bir firmayla anlaşarak sokaklarda bulunan başıboş köpekleri kısırlaştırma çalışması başlattı.

Ekiplerce toplanan sokak köpeklerinin, Belediyeye ait oto garajında oluşturulan mobil ameliyathanede uzman veterinerler tarafından kısırlaştırma işlemi gerçekleşiyor.

Kısırlaştırma çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Halis Coşkun, yaptığı açıklamada, sokaklarda bulunan başıboş ve sahipsiz hayvanlarla ilgili yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak için böyle bir çalışma yapma gereği duyduklarını söyledi.

Başıboş köpeklere, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve yönetmeliği gereği işlem yapıldığını belirten Coşkun, "Halkımızın sağlığı ve güvenliği için sokak hayvanlarına veteriner hekimler tarafından sağlık taraması yapılıyor. Kısırlaştırılıp, kuduz aşısı ve gerekli bakımı yapıldıktan sonra kulaklarına küpe takılan hayvanlar, iki günlük müşahede sürecinin ardından doğal ortama tekrar bırakılıyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Oto

  ,

  Hayvanlar

  ,

  ilçe

  ,

  koruma