Milletvekili Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Milletvekili Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Milletvekili Şimşek, basın mensuplarıyla bir araya geldi
MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.Öğretmenevi Konferans...

MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, kentte görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Şimşek, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Seçimleri tüm ülkede olduğu gibi Muş'ta da huzurlu bir ortamda gerçekleştiğini hatırlatan Şimşek, "Türkiye genelinde çok güzel bir sonuç ortaya çıktı. AK Parti yaklaşık yüzde 50 bir oyla yeniden iktidara geldi. Çünkü her iki vatandaşın birisinin tercihini aldık. Bu bizim için çok değerli" diye konuştu.

 1 Kasım seçimleriyle çok önemli bir mesaj verildiğini anımsatan Şimşek, şunları kaydetti:

"Bu seçimde bu coğrafyadaki insanlarımız bence şunu gösterdi. Biz Türkiye'de 78 milyonun birlikte yaşamaktan başka bir şansımızın olmadığını, bu bölgedeki insanlarımız mesaj verdiler ve o birlikteliğe sahip çıktılar. Bu bence önemsenen bir tercih. Önemsenen, üzerinde durulması gereken bir konu. Kesinlikle ve kesinlikle hiçbir şekilde bölge insanlarımızın tercihiyle biz Türkiye'nin ayrılmaz bir parçasıyız. Birlikte yaşamaktan başka bir seçeneğimiz yok. Biz bir arada yaşamak zorundayız ve tercihimizi de böyle yaptık. Bu çok önemli. Çünkü Doğu ve Güneydoğu'da oylar ciddi şekilde arttı. Bunu sahipleneceğiz ve aynı zamanda bölgemizin sorunları var. Mutlaka o sorunlarının giderilmesi için gerekli gayreti göstereceğiz."

Milliyetçilik ve din kavramının hiç kimsenin tekelinde olmadığının altını çizen Şimşek, "Herkes düşüncesinde, inancında özgürdür. Bizim görevimiz bu özgür ortamı yaratıp onlara bu konuda inancıyla, düşüncesiyle daha rahat yaşayabilmesi için ortam sağlamak. Bunu sahipleneceğiz. Çünkü insanların yaşaması güzeldir, yaşam hakkı kutsaldır" ifadelerini kullandı.

Şimşek, 1 Kasım seçimlerinde birinci parti çıkmak için gayret ettiklerini belirterek, "Vatandaşın tercihi başımızın tacıdır. Muş'ta insanların bize verdiği mesaj bizim için çok önemlidir. Ekip olarak hiçbir şekilde tembellik yapmayacağız. Her gün, her saat Muş'un güzelleşmesi, özgürleşmesi için çaba sarf edeceğiz. Herkesi aynı mesafede tutucağız. Çünkü AK Parti'nin misyonu budur" diye konuştu. 

Toplantıya, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün ve AK Parti milletvekili adayları Abdusselam Er ve Medeni Çağlar da katıldı.