Milli Eğitim Müdürü Arslan, 2014 yılını değerlendirdi

Milli Eğitim Müdürü Arslan, 2014 yılını değerlendirdi
Milli Eğitim Müdürü Arslan, 2014 yılını değerlendirdi
MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 2014 yılı eğitim yatırımlarını değerlendirdi.Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, gerek idareci...

MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 2014 yılı eğitim yatırımlarını değerlendirdi.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, gerek idareci atamalarında gerekse öğretmen hareketliliğinin yoğun yaşandığı 2014 yılında, kentin eğitim ve öğretim noktasında verimli bir yıl geçirdiğini bildirdi.

Planlama, organizasyon, yenileşme, gelişim ve değişim için çalışmaların devam ettiğini aktaran Arslan, yeni kanun ve yönetmelikler gereği okul müdürlerinde değişim ve yenilenmeler olduğunu belirterek, "Bu atamalar eğitimimize dinamizm getirmiştir. Bunun ileriye dönük olumlu yansımaları olacaktır" ifadesini kullandı.

Geçici görevlendirmeleri sonlandırarak köylere kadrolu öğretmenlerin gitmesini sağladıklarını hatırlatan Arslan, bunun başarıyı artırdığını belirtti.

Muş eğitiminin gelişimi ve hakettiği yere gelmesi için sivil toplum örgütleriyle sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını kaydeden Arslan, şunları aktardı:

"Muş eğitimine nasıl katkı sağlarız gayret ve çabası içinde gelen tüm teklif, öneri ve projelerle ortak çalışma teklifleri değerlendirilmektedir. Ortak akıl ve pozitif yaklaşımla öneriler değerlendirilerek, olumlu her çalışmayı beraber yaparak, toplumumuza faydalı olmanın gayret ve çabasındayız. Bu çalışmalarda Muş'a hizmet etme gayret ve azmimizi artırmada bizlere güç verip desteklerini esirgemeyen başta milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim."