"Minik Eller Üşümesin" Projesi

"Minik Eller Üşümesin" Projesi
"Minik Eller Üşümesin" Projesi
MUŞ (AA) - Türk Kızılayı İstanbul ve Muş Şubesi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Minik Eller Üşümesin" Projesi kapsamında, öğrencilere giyim yardımı...

MUŞ (AA) - Türk Kızılayı İstanbul ve Muş Şubesi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Minik Eller Üşümesin" Projesi kapsamında, öğrencilere giyim yardımı yapılmaya başlandı.

Projenin ilk etabında Muş'a bağlı Üçdere Köyü İlkokulu'nda eğitimini sürdüren 140 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

Türkiye Kızılay Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bugün 140 öğrenciye giyim yardımında bulunduklarını söyledi.

Havaların soğumasıyla öğrencilere kışlık kaban ve bot dağıtacaklarını bildiren Koç, şöyle konuştu:

"İki yıldır ülkemizde uygulamaya koyduğumuz proje kapsamında, Muş'ta 4 bin öğrencimize giyim yardımı yapılacak. Aynı öğrencilere yazlık ve kışlık olarak iki aşamalı giyim malzemesi ulaştıracağız. İlk aşamayı bugün gerçekleştirdik. Bu projemizi ilimizde ihtiyaç sahibi olan bütün okullarda yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Böylelikle daha fazla öğrenciye ulaşacağız."

Yardımlardan dolayı Kızılay'a teşekkür eden Üçdere köyü muhtarı Ergün Subaşı ise yaptıkları okul aile birliği toplantısında öğrencilerin ihtiyaçlarını tespit ettiklerini ifade etti.

Giysi dağıtımına Kızılay Doğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Baran Akar, okul müdürü Medeni Baran ve öğretmenler katıldı.