Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
- Belediye Başkanı Asya, mesaj yayımladı

MUŞ (AA) - Belediye Başkanı Feyat Asya , Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Asya, mesajında, Miraç'ın mukaddes bir yolculuk olduğunu belirterek, "İsra ve Miraç mucizesi, Allah'ın sonsuz kudretinin eserlerini göstermek için Peygamberimize yaptırılan mukaddes bir yolculuğu, manevi yükselişi ve huzuru ilahiye kabul edilişi ifade etmektedir. Miraç mucizesi, hem yüce Rab'bimizin kudretinin bir tezahürü hem de sevgili Peygamberimizin nail olduğu ilahi bir lütuftur" ifadesini kullandı.

Miraç'ın, ilahi rahmet ve huzura erişmenin, yücelmenin, yükselmenin maddi ve manevi kalkınmanın, gönül ve ruh dünyasının temizliğinden, ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğine işaret ettiğini aktaran Asya, bu kutsal gün ve gecelerin, ferdi ve içtimai hayatta iman, ibadet ve ahlak bakımından insanların kendine çeki düzen verme, kendine gelme, kendini yenileme, ümitsizlikten kurtulma, geleceğe ümitle bakmaya fırsat ve imkan verdiğini kaydetti.

Asya, mesajında şunlara yer verdi:

"Bu fırsatları ganimet bilerek lehimize çevirmeli, geçmişteki hata ve kusurlarımızdan dolayı tövbe ve istiğfar etmeli, pişmanlık gözyaşları dökmeli, dünyada olup biten kötülüklerin sona ermesi, akan kan ve gözyaşlarının bir an önce dinmesi, kardeşliğimizin pekişmesi, ensar olma duygumuzun yeniden hayata geçirilmesi için Rab'bimize dua etmeliyiz. Bu vesileyle halkımızın Miraç Kandili'ni en içten duygularla kutluyor, yaptığımız ve yapacağımız dua ve niyazlarımızın kabul görmesini, Müslümanların birlik ve beraberliğine, milletimizin ve bütün insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Yüce Allah'tan temenni ve niyaz ediyorum."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Ahlak

  ,

  Fırsat

  ,

  ruh

  ,

  Birlik