Mollakent Ortaokulu kütüphanesine kavuştu

Mollakent Ortaokulu kütüphanesine kavuştu
Mollakent Ortaokulu kütüphanesine kavuştu
MUŞ (AA) - Bulanık ilçesine bağlı Mollakent Köyü Ortaokulu, İstanbul ve Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından gönderilen kitaplarla...

MUŞ (AA) - Bulanık ilçesine bağlı Mollakent Köyü Ortaokulu,  İstanbul ve Ankara Üniversitesi öğrencileri tarafından gönderilen kitaplarla kütüphanesine kavuştu.

İstanbul ve Ankara üniversitelerinin çeşitli bölümlerinde okuyan öğrenciler, Mollakent Ortaokulu'nda görev yapan idareci ve öğretmenlerin çağrısı sonucu, topladıkları kitapları kurulacak kütüphanede kullanılmak üzere okula gönderdi.

Öğrencilerin katkısıyla kurulan kütüphane, İlçe Kaymakamı Ömer Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Şube Müdürü Veysi Bora ve Okul Müdürü Mehmet Ali Koç tarafından açıldı.

Çocuklara kitap okuma sevgisinin küçük yaşlarda aşılamak gerektiğini belirten Şahin, okul kütüphanesinin sürekli açık tutularak öğrencilerin faydası için kullanılmasını istedi. 

Kitapların güvenilir dostlar olduğunu dile getiren Okul Müdürü Mehmet Ali Koç ise desteklerinden dolayı üniversite öğrencilere teşekkür etti.