MŞÜ Rektörü Polat, çalışmalarını tanıttı

MŞÜ Rektörü Polat, çalışmalarını tanıttı
MŞÜ Rektörü Polat, çalışmalarını tanıttı
MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite olarak yürüttükleri çalışmalarla ilgili tanıtım...

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversite olarak yürüttükleri çalışmalarla ilgili tanıtım toplantısı düzenledi. 

Kentte görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Polat, üniversiteyi her anlamda modern hale getirebilmek için bir çok projenin bir arada yürütüldüğünü söyledi. 

Yeni dönemde 10 binin üzerinde öğrencinin üniversitede eğitime başlayacağını anımsatan Polat, kaliteyi arttırmak, öğrenci ve personellerin kentin sosyal hayatına daha çok katılmasını sağlamak amacıyla bu yıl ikinci öğretim bölümlerine öğrenci almadıklarını söyledi. 

Sportif ve sosyal aktivitelerin yapılacağı yeni tesislerin inşaatlarının devam ettiğini dile getiren Polat, "Spor kompleksimiz yaklaşık 9 bin metrekare kapalı alan üzerinde kurulmuştur. Bunun yaklaşık maliyeti 12 milyon liradır ve bölgenin en büyük spor salonlarından biri olacak. Kampüs alanında uygulama oteli uygulaması yaptık. Otelde iki kral dairesi, süit oda, restoran, Türk hamamı gibi özellikleri var. Bu otelimizde Cumhurbaşkanı ile Başbakanın dahi kalabileceği iki tane kral dairesi tasarlandı" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Kampüs

  ,

  Modern

  ,

  Kral

  ,

  Öğrenci

  ,

  sosyal