MŞÜ'de kayıtlar başladı

MŞÜ'de kayıtlar başladı
MŞÜ'de kayıtlar başladı
MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) kayıtlar başladı. 2015-2016 eğitim öğretim yılında MŞÜ'yü tercih eden 2 bin 183 öğrenci kayıt...

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) kayıtlar başladı. 

2015-2016 eğitim öğretim yılında MŞÜ'yü tercih eden 2 bin 183 öğrenci kayıt yaptırmak için kente gelmeye başladı. MŞÜ Rektörü Fethi Ahmet Polat, bu yıl e-devlet sistemi ve açılan kayıt danışmanlık bürolarında öğrencilerin kayıt yaptırdıklarını anımsatarak, kayıtların 7 Ağustos 'a kadar fakülteler ve meslek yüksekokulları için belirlenen günlerde yapılacağını kaydetti.

Bugün eğitim ve sağlık yüksekokulu öğrencileriyle kayıtların başladığını bildiren Polat, şunları söyledi:

"2015-2016 eğitim öğretim yılı yerleştirme sonuçlarına göre, bu sene üniversitemiz lisans programlarına bin 183 öğrenci yerleşme hakkı kazanırken, ön lisans programlarına 955 öğrenci yerleştirildi. Üniversite yönetimi olarak kayıt yaptıracak öğrencilerin zorluk yaşamamaları ve işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirebilmeleri için otogar, havalimanı ve kampüs girişinde danışma birimleri oluşturduk. Bizim hedefimiz 2015-2016 eğitim öğretim yılına çok güçlü girmektir. Öğrencilerimizden kayıt işlemi için bu yıl ücret almıyoruz. Bu ilk gün olmasına rağmen şu ana kadar yaklaşık 900 öğrenci kayıt yaptırdı."