MŞÜ'de mezuniyet sevinci

MŞÜ'de mezuniyet sevinci
MŞÜ'de mezuniyet sevinci
- MŞÜ'de, 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi'nde (MŞÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Prof. Dr. Sebahattin Zaim Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene, Vali Vedat Büyükersoy ve eşi Kadriye Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Sönmez, Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Çalışkan, Muş Baro Başkanı Feridun Taş, daire amirleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

MŞÜ Rektörü Polat'ın açılış konuşmasının ardından söz alan Vali Büyükersoy, mezun olan öğrencileri kutlayarak bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Büyükersoy, şunları kaydetti:

"Hepinizin mutlaka bir hedefi olmalı ama bu hedef makam mevki olmamalı. İyi bir birey olma hedefiniz olmalı. Hayat yeni başlıyor ve bu yeni başlayan hayatta kendinizi hiç kimseye kullandırmayın. Akılcı gerçekçi ve pozitivist olun. Ancak şunu da bilin ki pozitivizmimizde gelişen bilim ve teknoloji yaradanı haykırmakta, hiçbir şeyin tesadüf olmadığını haykırmakta. Bunu da unutmayalım. Akılcı, gerçekçi ve potozivizmi de bu çerçevede değerlendirelim. Duygularımız aklımızın önüne geçmesin. Çünkü biliyoruz ki 2 kere 2 Tunceli'de de Hakkari'de ve Muş'ta da 4 ediyor. Duygular kin ve nefretle tezahür edebilir, bizi yanıltır."

Özgüvenin kişiye başarıya ulaştıracağını belirten Büyükersoy, başarmanın kolay olmadığını ve zorluklarını olduğunu ifade etti.

Büyükersoy, "O zorlukları da adım adım, basamak geçme gayreti içinde olalım. Özgüveni bu çerçevede değerlendirelim. Özgüven, şiddet , küfür ve hakaret demek değildir. Özellikle molotof atmak, okulları yakmak, yıkmak, bireyin kişisel tercihleri şiddet küfür ve hakaret içermediği halde onlara tahammülsüzlük göstermek asla özgüven işaret değil sağlıksız bir birey olmanın işaretidir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından okudukları bölüm ve programlarda eğitimlerini dereceye girerek tamamlayan öğrencilere plaket ve diplomaları verildi.

Tören, üniversite birincisi seçilen Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi Rukiye Ekici'nin mezuniyet kütüğüne ismini çakmasıyla sona erdi.