MŞÜ'de sosyal medya konferansı

MŞÜ'de sosyal medya konferansı
MŞÜ'de sosyal medya konferansı
MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ ) Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde "Medya Üretim Sektöründe, Sosyal Medyanın...

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ ) Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde "Medya Üretim Sektöründe, Sosyal Medyanın Büyümesi ve Topluma Etkisi" Konferansı düzenlendi.

Prof. Dr  Sebahattin Zaim Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta konuşan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, gençlerin sosyal medyayı dikkatli kullanması gerektiğini bildirerek, özellik facebook ve twitter üzerinden girilen internet sitelerine dikkat edilmesini istedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Medya Ceosu B-ibersa Prodüksiyon Şirketi Yöneticisi Birol Berber ise medya üretim sektöründe, sosyal medyanın insanların üzerinde son dönemlerde yoğun bir etkisinin bulunduğunu söyledi.

İnsanlar son dönemlerde sosyal medyayı yoğun şekilde kullandığı için etkisinin de kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Berber, "Çünkü sosyal medya herkese hitap eden ve herkesi oldukça etkileyen bir icra. Bu anlamda Türkiye'de insanların yüzde 50'si sosyal medyayı kullanıyor. Bireysel olarak bu oran azımsanacak bir rakam değil" diye konuştu.

Konferansa, üniversitenin akademik ve idari personelleri ile öğrenciler katıldı.