MŞÜ'nün ulaşım sorunu çözülüyor

MŞÜ'nün ulaşım sorunu çözülüyor
MŞÜ'nün ulaşım sorunu çözülüyor
MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ulaşım konusunda öğrencilerin yaşadığı sıkıntıların çözülmesi için...

MUŞ (AA) - Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ulaşım konusunda öğrencilerin yaşadığı sıkıntıların çözülmesi için gerekli adımların atıldığı söyledi.

Kampüste ulaşım sıkıntısı nedeniyle öğrenciler tarafından yapılan yürüyüşün ardından yazılı açıklama yapan Rektör Polat, kurumsal olarak sorunun çözümü noktasında yetki alanlarının sınırlı olduğunu bildirdi.

Ancak öğrencilerin kampüs içi veya dışında karşılaştıkları her türlü problem ve mağduriyetin birinci öncelikleri olduğuna değinen Polat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ulaşım problemiyle alakalı, başta sayın valimiz ve belediye başkanımız olmak üzere çeşitli görüşmeler gerçekleştirilmiş ve sorunun çözüme kavuşturulması konusunda görüş birliğine varılmıştır. Öğrencilerimizin de bir talep olarak ilettikleri, yağmur muhafazalı duraklar, hafta sonuna kadar valiliğimiz tarafından inşa edilecek. Diğer problemlerin kısa sürede çözüme kavuşturulması için hep birlikte, iyi niyetle gayret gösterileceğine inanıyorum. Öğrencilerimizden, kendilerine yakışan sabrı ve itidalli davranışı beklediğimizi ifade etmek istiyorum."