Murat Nehri'nde rafting heyecanı

Murat Nehri'nde rafting heyecanı
Murat Nehri'nde rafting heyecanı
- 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Murat Nehri'nde rafting yapıldı

MUŞ (AA) - Muş'ta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen şenlikte rafting heyecanı yaşandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Varto Kaymakamlığı ve Rafting İl Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen "Doğa Şenliği" çerçevesinde Murat Nehri'nde yapılan rafting, renkli görüntüler oluşturdu.

Şenliğe katılan İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin ile yetkililer, öğrenciler ve vatandaşlar şenlik sırasında uçurtmaları gökyüzüne bıraktı.

Çeşitli yarışmaların düzenlendiği etkinlikte Rafting İl Temsilciliği üyeleri de Murat Nehri'nde  gösteri yaptı. Kayalıkaya köyünden raftinge başlayan yedi kişilik ekip, zorlu parkuru tamamlayarak şenliğin yapıldığı Tepeköy'e geldi.

Rafting İl Temsilcisi Şahin Şahin, etkinliğin Çözüm Süreci'ne ve kentin tanıtılmasına önemli katkı sağladığını belirterek, "Malumunuz Çözüm Süreci, insanların doğayla bütünleşmesi, gezmesi ve farklı alanları görmesi için büyük bir şans oldu. Bu faaliyetimizin sürece de büyük bir katkı sağladığına inanıyoruz" dedi.

Şenlikte, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi.