Muş Bedensel Engelliler Derneğine minibüs alındı

Muş Bedensel Engelliler Derneğine minibüs alındı
Muş Bedensel Engelliler Derneğine minibüs alındı
MUŞ (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nce Muş Bedensel Engelliler Derneğine minibüs alındı.Vali Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel...

MUŞ (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nce Muş Bedensel Engelliler Derneğine minibüs alındı.

Vali Vedat Büyükersoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nce Muş Bedensel Engelliler Derneğine satın alınan minibüsü inceleyerek "hayırlı olsun" dileğinde bulundu.

Büyükersoy, özellikle Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig'de Muş'u başarıyla temsil eden takımın, bundan sonra alınan yeni araçla rahat şekilde maçlara gidebileceğini açıkladı.

İl Genel Meclisi kararıyla onaylanan ve 120 bin liraya alınan minibüsün, son derece konforlu olduğunu belirten Büyükersoy, "17 kişilik çift klimalı güzel bir minibüs. İnşallah kazası belasız kullanırsınız. Muş'tan çıkan ve ligde oynayan takımımızın başarılı olması için elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Şu anda çok başarılı bir takım. İnşallah bundan sonra daha çok başarılı olacaklar" diye konuştu. 

Minibüsün kendileri için büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten Bedensel Engelliler Derneği Başkanı ve Takım Kaptanı Bedri Korkmaz ise, maçlara gidip gelirken araçlarının çok eski olması dolayısıyla ciddi sıkıntılar yaşadıklarını bildirdi.

Korkmaz, "Yeni araçla inşallah daha rahat bir şekilde maçlara gideriz. İl Özel İdaresi tarafından engellilere araç alındı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Lig

  ,

  derece