Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, süper ligi hedefledi

Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, süper ligi hedefledi
Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, süper ligi hedefledi
MUŞ (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı'nı yenen Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, süper...

MUŞ (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı'nı yenen Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı, süper ligi hedefliyor.

Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz, Türkiye Garanti Tekerlekli Basketbol 1. Lig'inde mücadele ettiklerini belirterek, oynadıkları 3 maçtan 2'sini kazandıklarını söyledi.

Korkmaz, takım olarak süper ligi hedeflediklerini bildirerek, şöyle konuştu:

"Ankara Büyükşehir Belediye Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımını yenerek süper lige önemli bir adım daha attık. Sezon öncesi iddialı bir kadro kurduk. Hedefimizde süper lig var. Bütün çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Maçlara kendi imkanımızla çıkıyoruz. Hiçbir kurumdan destek alamıyoruz. Gerek sahamızda gerekse deplasmanlarda yapacağımız çok zorlu maçlar var. Bu nedenle maddi ve manevi desteğe ihtiyacımız var."

Bu hafta deplasmanda Ceylanpınar Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımı ile karşılaşacaklarını ifade eden Korkmaz, şu anda sıralamada iyi bir yerde olduklarını dile getirdi.

Bölgede birinci ligde mücadele eden tek takım olmalarına rağmen maddi destek alamadıklarını belirten Korkmaz, "Takım olarak kendi çabamızla mücadeleye devam ediyoruz. Şanlıurfa'ya gidecek paramız yok. Maça gitmek için ya aracımızı satacağız ya da bir yerlerden borç alacağız" diye konuştu.