Muş Belediye Başkanı Asya'nın ziyaretleri

Muş Belediye Başkanı Asya'nın ziyaretleri
Muş Belediye Başkanı Asya'nın ziyaretleri
MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Daron Ermeni Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti.Ziyarette konuşan Asya, bugün Türkiye'nin...

MUŞ (AA) - Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Daron Ermeni Dayanışma ve Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Asya,  bugün Türkiye 'nin geldiği noktada demokratikleşme, dayanışma ve hoşgörü ortamının artık ciddi manada egemen olduğunu belirtti.

Asya, ülkedeki herkesin kendi rengi, etnik yapısı ve mezhebiyle kendisini ifade edebilmenin sevincini yaşadığına değinerek, "Daron Muş Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Dün bu coğrafyada yaşananların hiçbir şekilde yaşanmaması adına. Allah ayetinde, 'renkleriniz, tipleriniz, etnikleriniz, benim büyüklüğümün alametidir' buyuruyor. Doğrusuyla ve yanlışıyla geçmişte yapılanları hiçbir şekilde yeniden yargılamamak üzere dayanışmanın, hoşgörünün hakim olduğu Muş'ta bir arada yaşamanın güzelliğini yaşamaktayız" diye konuştu.

Daron Ermeni Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Hayrettin Arslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu derneği kurarken belki bizim için ön yargıda bulunanlar vardır. Ama bizim dernek olarak din ve siyaset üzerinde hiçbir bağlantımız yoktur. Çünkü biz kültür derneğiyiz. Amacımız, Ermeni kardeşlerimizle yeniden bir köprü kurmaktır. Bir zamanlar bu topraklarda yüzyıllarca kardeşçe yaşayan ırkları yine bir arada görmek ve demokrasiyi yeniden kurmak için çabalayan gönül elçileriyiz" ifadelerini kullandı.

Asya'ya, ziyarette İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin de eşlik etti.