Muş BİLSEM'de "Sanat Günleri"

Muş BİLSEM'de "Sanat Günleri"
Muş BİLSEM'de "Sanat Günleri"
- BİLSEM'de açılan fotoğraf kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi

MUŞ (AA) - Muş Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) "Sanat Günleri" etkinliği kapsamında açılan fotoğraf kursuna katılan öğrencilere sertifika verildi. 

Muşlu fotoğraf sanatçısı Adem Sönmez tarafından iki gün süren eğitimin ardından başarılı olan 40 öğrenciye törenle sertifika verildi.

Sertifika töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, bu tür kursların öğrencilerin yeteneklerinin açığa çıkarma açısından önem taşıdığını söyledi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Arslan, "Muşlu fotoğraf sanatçısı Sönmez tarafından açılan fotoğraf sergisinde yetenekli çocuklarımıza 2 gün boyunca eğitim verildi ve söyleşi yapıldı. Fotoğraf alandaki merak ettikleri konularda çocuklarımıza söyleşi yaptı. Burada bilindiği gibi özel yetenekli çocuklarımız her alanda çalışmalar yapıyor" diye konuştu.

Bilim ve Sanat Merkez Müdürü Murat Taşdemir ise bakanlık yönetmeliği doğrultusunda sınavla özel yetenekli çocukların seçilerek merkeze kaydının yapıldığını belirtti.

Taşdemir, "Bu çocuklara müzik, resim gibi birçok ilgi duydukları alanlarda eğitim verilmektedir. Şu anda fotoğraf konusunda iki gün boyunca eğitime katılan 40 öğrencimiz sertifika aldı" dedi.