Muş Devlet Hastanesinde hijyen çalışmaları

Muş Devlet Hastanesinde hijyen çalışmaları
Muş Devlet Hastanesinde hijyen çalışmaları
MUŞ (AA) - Kamu Hastaneleri İl Genel Sekreteri Dr. Yusuf  Güneş, Muş Devlet Hastanesine günde ortalama 10 bin kişinin giriş-çıkış yapıldığını, bu...

MUŞ (AA) - Kamu Hastaneleri İl Genel Sekreteri Dr. Yusuf  Güneş, Muş Devlet Hastanesine günde ortalama 10 bin kişinin giriş-çıkış yapıldığını, bu nedenle hijyen koşullarına önem gösterdiklerini bildirdi.

Güneş, yaptığı açıklamada, Muş Devlet Hastanesi'nde başta tuvaletler olmak üzere yapılan bir takım değişikliklerin ardından istedikleri hijyenik ortamı sağladıklarını ifade etti.

Sağlık alanında hijyenik ortamın hastalara yapılan tedavi kadar önemli olduğunu belirten Güneş, şöyle konuştu:

"Hastanede 3 vardiya halinde 163 temizlik personeli görev yapıyor. Hastaların şikayet ettiği tuvaletlerin 80'i değiştirildi. Hastanemiz şu anda hijyen konusunda çok iyi. Hastaların da temizlik konusunda duyarlı olmaları gerekiyor. Elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Hastalarımız da verilen hizmetten oldukça memnun. Ancak aksaklıklar konusunda vatandaşların biraz daha sabırlı olmasını istiyoruz. Çünkü hastanemiz henüz yeni ve tabi ki bazı eksikliklerimiz olacak. Bunu periyodik olarak tamamlamaya çalışacağız."


    ETİKETLER:

    Kamu

    ,

    Güneş