Muş Devlet Hastanesinin sağlık hizmetleri

Muş Devlet Hastanesinin sağlık hizmetleri
Muş Devlet Hastanesinin sağlık hizmetleri
MUŞ (AA) - Muş Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Yusuf Güneş, hastanede tüm branşlarda uzman doktor bulunduğunu ve hastanede bir...

MUŞ (AA) - Muş  Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Yusuf Güneş , hastanede tüm branşlarda uzman doktor bulunduğunu ve hastanede bir yılda 6 bin 478 ameliyat yapıldığını söyledi.

Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanede anjiyo ünitesinin hizmete girdiği günden bu yana bin 535 hastaya da anjiyo yapıldığını bildirdi.

Yıl başından bugüne kadar polikliniklerde 270 bin hastanın muayene edildiğini, acil servise ise 80 bin hastanın giriş yaptığını ifade eden Güneş, şöyle konuştu:

"Hastanemiz, Muş ve çevre illere hizmet verebilecek donanıma sahip. Yeteli branşlarda uzman hekimimiz var. Son teknolojiyle donatılan ameliyathanelerimizde başarılı operasyonlar yapılıyor. Yatak doluluk oranımız yüzde 76'dır. Tüm oda ve yataklarımızı, hasta konforu ve mahremiyeti düşünerek nitelikli hale getirdik. 5 yıldızlı otel rahatlığını aratmıyor. Personellerimiz, vatandaşımıza sağlık alanından en iyi hizmet vermek için çaba sarf ediyor."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Otel

  ,

  Doktor

  ,

  Kamu

  ,

  Güneş

  ,

  hizmet