Muş HEM'de sergi açılışı

Muş HEM'de sergi açılışı
Muş HEM'de sergi açılışı
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Halk Eğitim Müdürlüğü'nce (HEM) düzenlenen serginin açılışına katıldı.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, HEM'de...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Halk Eğitim Müdürlüğü'nce (HEM) düzenlenen serginin açılışına katıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, HEM'de düzenlenen kurslara katılan kursiyerlerce hazırlanan serginin açılışında konuşan Büyükersoy, yıl içerisinde açılan 660 kursta bugüne kadar 11 bin kursiyerin sertifika aldığını söyledi.

Fırsat verildiğinde kadınların birbirinden güzel eserler ortaya koyduğunu anlatan Büyükersoy, şöyle konuştu:

"Kursiyerlerimizin ortaya koyduğu eserler, kabiliyetlerini işe, aşa çevirebileceklerinin güzel bir örneğidir. Bu vesileyle kursiyerlerimize, eğitim veren öğretmenlerimize, onları bu kurslara gönderen anne ve babaları ile özellikle eşlerine çok teşekkür ediyorum. Buraya eşlerini, kızlarını göndermeselerdi, birbirinden güzel eserler ortaya çıkmazdı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum."

Büyükersoy'un konuşmasının ardından davetliler sergiyi gezdi.

Açılışa, Vali Büyükersoy'un eşi Kadriye Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcıları Zeliha Öter ve Zeliha Uyan, Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Emin Taylan, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve vatandaşlar katıldı.