Muş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Muş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Muş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
MUŞ (AA) - Muş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.Yavuz, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda...

MUŞ (AA) - Muş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

Yavuz, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kamu yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve hizmetlerin yapılması esnasında, kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyon, birliği ve yardımlaşmanın arttırılması, kaynakların daha etkin, verimli, tasarruflu kullanılmasına azami derecede titiz davranılması gerektiğini söyledi.

Muş'ta 2015 yılında 704 proje planlandığını hatırlatan Vali Yavuz, "Bu projelerimizden 330'u tamamlandı, 169'u ise devam ediyor. Toplam proje bedeli 1 milyar 846 milyon lira, önceki yıllar harcaması 744 milyon 409 bin lira, 2015 yılı ödeneği ise 282 milyon 153 bin liradır. Ekim ayına kadar yapılan harcama ise 158 milyon 610 bin lira olup, yüzde 83 oranında fiziki gerçekleşme ve yüzde 56 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır" diye konuştu

Kamu Kaynaklarının israf edilmemesi için titiz davranılmasının çok önemli olduğunun altını çizen Vali Yavuz, bu hususta kurumlarda görev yapan, hizmetlisinden kurum müdürüne kadar herkesin, aynı sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini kaydetti. 

Hükümetin Muş'a önem verdiğini ve çok ciddi yatırımlar yaptığını dile getiren Yavuz, şunları kaydetti:

"Şu anda ilimize, remsi açılışı yapılmayan 394 milyon liralık yatırım yapılmıştır. Sektörel bazda değerlendirdiğimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün resmi açılışını yapmadığımız 135 milyon liralık yatırımı bulunmaktadır. Rektörümüzün gayretli çalışmalarıyla çok modern bir hale gelen Muş Alparslan Üniversitesine şu anda 62 milyon lira civarında yatırım gerçekleştirilmiş ve tesisler açılma aşamasına gelmiştir. Ayrıca tarım ve kırsal kalkınma hükümetimizin en önemli uygulamalarından bir tanesidir. Bu kapsamda 75 milyon liralık yatırım gerçekleşmiştir. Sağlık Bakanlığı, ilimizi modern devlet hastanesine kavuşturmuştur. İlçelerimizde de buna yönelik çalışmalar devam etmektedir. Şu anda 65 milyon lira harcama yapılarak hizmetler yerine getirilmiştir."