Muş TSO'da kalite eğitimleri başlıyor

Muş TSO'da kalite eğitimleri başlıyor
Muş TSO'da kalite eğitimleri başlıyor
MUŞ (AA) - Muş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO), kalite yönetim sistemi eğitimlerinin gelecek hafta başlayacağı bildirildi.Oda Başkanı Fatih Cengiz,...

MUŞ (AA) - Muş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TSO), kalite yönetim sistemi eğitimlerinin gelecek hafta başlayacağı bildirildi.

Oda Başkanı Fatih Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın teknik destek verdiği kalite yönetim sistemi eğitimlerinin, 19 Ekim'de başlayacağını, eğitime oda üyeleri ile kamu kurumlarının görevlendireceği personelin ve üniversite öğrencilerinin katılabileceğini kaydetti.

TSO olarak insan kaynağının gelişimine önem verdiklerini belirten Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

"Kurum ve kuruluşların uluslararası rekabet ortamında güçlü bir biçimde yer alabilmesinin temel koşullarından biri olan toplam kalite yönetiminin uygulanabilmesi, bu konularda yetişmiş iş gücü ve bilgili personelin varlığına bağlıdır. İşte hazırladığımız bu eğitim, ihtiyaç duyulan bu iş gücünü ve insan kaynaklarını yetiştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle günümüz şartlarında birçok şirket ve işletmenin toplam kalite yönetim sistemine dahil olduğu görülmektedir. İlimizde de bu konuda değişik sektörlerde faaliyette bulunan bazı şirketlerimiz, toplam kalite yönetim sistemine dahil olmuştur."


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  Fatih

  ,

  Kamu

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kurum

  ,

  şirket

  ,

  yönetim