Muş Valiliğinden LYS uyarısı

Muş Valiliğinden LYS uyarısı
Muş Valiliğinden LYS uyarısı
MUŞ (AA) - Muş Valiliği, hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) dolayısıyla uyarıda bulundu.Valilikten yapılan yazılı açıklamada,...

MUŞ (AA) - Muş Valiliği, hafta sonu yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) dolayısıyla uyarıda bulundu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin rahat, sakin ve güvenli bir ortamda sınava girmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gençlerimizin hedeflediği sonuçları almalarına esas olmak üzere, 13-14 ile 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak sınavların başlangıcından bitişine kadar, otoların klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama konvoyları oluşturulması, bina hafriyat ve yıkımları, seyyar satıcı ve benzeri gürültüler, sınav merkezi olarak kullanılan okulların yakınında yasaklanmıştır. Sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları bahçelerine ve çevrelerine sınav günü hiçbir vasıta park ettirilmeyecektir.  Belediye Başkanlığınca sınav merkezlerine gidecek güzergahlarda toplu taşıma seferleri aksakmadan sürdürülecektir. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünce sınav yerlerinin hazırlanması ve sağlık tedbirleri önceden alınacaktır. Sınavların yapılacağı mahaller ve çevrelerinde emniyet tertip ve tedbirleri, polis ile jandarma tarafından önceden planlanacaktır."