Muş Valiliği'nden YGS Genelgesi

Muş Valiliği'nden YGS Genelgesi
Muş Valiliği'nden YGS Genelgesi
MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Genelgesi yayımlandı.Yayımlanan genelgede, geleceğin teminatı olan gençlerin,...

MUŞ (AA) - Vali Vedat Büyükersoy, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Genelgesi yayımlandı.

Yayımlanan genelgede, geleceğin teminatı olan gençlerin, özverili ve gayretli çalışmalarının değerlendirileceği YGS'nin, 15 Mart'ta yapılacağı belirtildi.

Genelgede, şunlara yer verildi:

"15 Mart 2015 tarihinde YGS'nin, sakin ve güvenli bir ortamda yapılması, gençlerimizin hedefledikleri sonuçları almalarına esas olmak üzere, sınav günü saat 07.00'den sınav bitişine kadar otoların klakson çalmaları, düğün, asker uğurlama gibi konvoyların oluşturulması, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı ve benzeri her türlü gürültü, ilimizde sınav merkezi olarak kullanılan okulların yakınında yasaklanmıştır. Sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları ile bahçelerine sınav günü hiçbir vasıta park ettirilmeyecektir. Belediye Başkanlığınca sınav merkezlerine gidecek güzergahlarda toplu taşıma seferleri aksaksızca sürdürülecektir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünce sınav yerlerinin hazırlanması ve sağlık tedbirleri önceden planlanacaktır."