Muş ve İzmir'deki terör örgütü operasyonu

Muş ve İzmir'deki terör örgütü operasyonu
Muş ve İzmir'deki terör örgütü operasyonu
- Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik Muş ve İzmir'de eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi tutuklandı

MUŞ (AA) - Muş ve İzmir 'de terör örgütü PKK 'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 10 kişi, tutuklandı.

YDG-H üyelerine yönelik 7 Temmuz'da Muş merkezli başlatılan operasyonda, Varto, Bulanık ve Malazgirt ilçeleriyle İzmir'de gözaltına alınan 10 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından Patnos Adliyesine sevk edildi.

Burada hakim karşısına çıkan şüpheliler, "YDG-H faaliyetlerini organize etmek, sözde adalet ve barış komisyonlarıyla sözde vergilendirme komisyonlarının kurulması ve faaliyetlerinde aktif olarak çalışmak, terör örgütüne eleman temin etmek, terör örgütü adına şiddet içerikli faaliyetleri yönlendirmek ve terör örgütü propagandasını yapmak" suçlamalarıyla tutuklandı.  

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları gerekçesiyle Varto'da Ş.K, Malazgirt'te İ.T, D.P, Bulanık'ta B.A, E.U, S.K, H.K, V.E, F.O. ile İzmir'de V.A, eş zamanlı operasyonda gözaltına alınmış, şüphelilerin evlerinde çok sayıda örgütsel doküman ve çeşitli silahlar ele geçirilmişti. 


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  İzmir

  ,

  şiddet

  ,

  YDG-H

  ,

  Hakim

  ,

  adalet