Muş'a 72 milyon 500 bin liralık eğitim yatırımı

Muş'a 72 milyon 500 bin liralık eğitim yatırımı
Muş'a 72 milyon 500 bin liralık eğitim yatırımı
MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Doç. Dr. Muzaffer Çakar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 2015 yılı yatırım programı kapsamında, Muş'a 9 yeni...

MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Doç. Dr. Muzaffer Çakar,  Milli Eğitim Bakanlığı 'nın ( MEB ) 2015 yılı yatırım programı kapsamında, Muş'a 9 yeni okul, pansiyon ve lojmanların yapılacağını bildirdi.

 Çakar, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yapılacak olan 9 okul, lojman ve pansiyonlar için, 72 milyon 500 bin lira ödenek ayrıldığını belirtti.

AK Parti hükümeti döneminde milli eğitimin, yapılan hizmetlerden en fazla pay aldığını vurgulayan Çakar, şunları kaydetti:

"İhtiyaç duyulan her yere gereken hizmetin getirilmesi için, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrada gayret göstereceğiz. MEB'in yatırım programında, Muş Merkez Anadolu Lisesi'ne 32 derslikli ek bina, Malazgirt Anadolu Lisesi'ne 32 derslik, 300 öğrenci kapasiteli pansiyon ve 16 daireli lojman, Malazgirt İmam-Hatip Lisesi'ne 300 öğrenci kapasiteli pansiyon, Merkez Kız İmam-Hatip Lisesi'ne 24 derslik ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon, Bulanık Mesleki ve Teknik Lisesi'ne 24 derslik, Merkez Bostankent Çok Programlı Lisesi'ne 12 derslik, Bulanık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne 12 derslik, Merkez Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 1 atölye, Sungu Eğitimciler Çok Programlı Anadolu Lisesi'ne 1 atölye olmak üzere, 9 proje için 72 milyon 500 lira ödenek ayrılmıştır."

Çakar, ayrıca yapımı devam eden Merkez Güzel Sanatlar Lisesi, Varto Anadolu Lisesi, Merkez Anadolu Lisesi Pansiyonu, Hasköy İmam Hatip Lisesi, Korkut İmam Hatip Lisesi, Merkez Yaygın İmam Hatip Lisesi ve Bulanık Endüstri Meslek Lisesi projelerine, bu yıl için 86 milyon 508 bin lira ödenek ayrıldığını belirtti.