Muş'a 8 yeni ambulans alındı

Muş'a 8 yeni ambulans alındı
Muş'a 8 yeni ambulans alındı
MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, İl Sağlık Müdürlüğüne 8 yeni ambulans tahsis edildiğini bildirdi.Işık, yaptığı yazılı açıklamada,...

MUŞ (AA) - AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık, İl Sağlık Müdürlüğüne 8 yeni ambulans tahsis edildiğini bildirdi.

Işık, yaptığı yazılı açıklamada, sağlıkta yaşanan değişimler kapsamında Sağlık Bakanlığı'yla yapılan görüşmeler sonucu, 1'i 4x4 olmak üzere, 8 yeni ambulansın Muş'a tahsis edildiğini belirtti.

Sağlıkta ihtiyaçların giderilmesi noktasında çalışmaların devam edeceğini kaydeden Işık, 2002 yılında 2 olan ambulans sayısını Muş'ta 42'ye, 112 acil istasyon sayısını ise 18'e çıkardıklarını açıkladı.

Kentteki 42 ambulanstan 1'inin kar üzerinde yürüyebildiğini ve tam donanımlı olduğunu aktaran Işık, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Hizmetin en iyisini bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ilimize getirmeye, inançla ve ihlasla devam edeceğiz. AK iktidar hayalleri zorlayan ve yapılmaz denilenleri başaran bir iktidardır. AK Parti  iktidarıyla sağlıkta ilimiz büyük değişim yaşadı. Artık her türlü sağlık hizmeti verilmekte. Tahsis edilen modern ve tam donanımlı 8 ambulansımızın hizmete girmesiyle, sağlıkta kalitenin daha da yükselmesi hedeflenmekte."