Muş'a hayvan barınağı yapılacak

Muş'a hayvan barınağı yapılacak
Muş'a hayvan barınağı yapılacak
MUŞ (AA) - Muş Belediyesi tarafından sokak hayvanları için hayvan barınağı yapılıyor.Muş-Bitlis karayolu üzerindeki asfalt şantiyesinin yanındaki...

MUŞ (AA) - Muş Belediyesi tarafından sokak hayvanları için hayvan barınağı yapılıyor.

Muş-Bitlis karayolu üzerindeki asfalt şantiyesinin yanındaki alana inşa edilen 7 bin 500 metrekarelik barınağın, ekim ayına kadar tamamlanacağı bildirildi.

Sokak hayvanlarının bakımı ve tedavilerinin gerçekleşeceği barınakta, 125 metrekarelik alanda idari bina , 1 klinik ünitesi, 50 metrekarelik 10 barınak kulübesi, her barınağın önünde hayvan gezdirme alanları, yürüyüş yolları ve otopark yeri yapılacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya , şunları kaydetti:

"Vatandaşların sokak hayvanlarından dolayı yaptığı sitemlerden haberdarız. Belediye olarak bunun önüne geçmek için çalışmalarımıza hız verdik. Cadde ve sokaklarda özellikle sahipsiz köpeklerin çok fazla olduğunu biliyoruz. Bu hayvanlara zarar vererek sorunu gidermek yerine hayvan barınağımızın çalışmalarına hız verdik. Allah'ın izniyle en kısa zamanda sokakları hayvanlardan arındıracağız. Kuracağımız bu hayvan barınağı ile vatandaşlarımızı bu sıkıntıdan kurtarmanın yanı sıra o hayvanların da bakım ve tedavilerine imkan sağlanacak. Bu sürede vatandaşlarımızın duyarlı davranmasını rica ediyorum. İnşallah daha iyi bir Muş için, kaliteli hizmetler yapacağız."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  barınak

  ,

  Cadde

  ,

  BİNA