Muşlu işadamlarının yurdışı gezisi sona erdi

Muşlu işadamlarının yurdışı gezisi sona erdi
Muşlu işadamlarının yurdışı gezisi sona erdi
MUŞ (AA) - Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı ile KOSGEB işbirliğiyle, 8-12 Aralık tarihlerinde kentteki işadamları için düzenlenen...

MUŞ (AA) - Muş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı ile KOSGEB işbirliğiyle, 8-12 Aralık tarihlerinde kentteki işadamları için düzenlenen yurtdışı gezisi sona erdi.

Muş TSO Başkanı Fatih Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, Paris ve Amsterdam'a yapılan gezinin olumlu ve verimli geçtiğini belirtti.

Bu tür gezilerin işadamlarının ufkunu açtığını ifade eden bildiren Cengiz, şunları ifade etti:

"Yatırımcıların sürekli yeni yerleri görmeleri faydalı oluyor. Avrupa'nın en önemli şehirlerinde iş dünyasının nasıl çalıştığını gören üyelerimizin, kendi sektörlerinde gelişme kaydetmesi için bu geziler büyük bir fırsat. TSO olarak, bundan sonra gezilere ağırlık vereceğiz. Üyelerimizin yeni yerler görmesi, gelişme ve yenilenmelerine önemli katkılar sağlayacaktır. Tarımın başkenti olarak gösterilen Hollanda da hayvancılığın geliştirilmesi için yapılan çalışmaların örnek alınması gerektiğine inanıyorum. İnşallah üyelerimiz buradaki sistemlerden bir şeyler alarak Muş'ta hayata geçirme konusunda gerekli adımı atar."

Amsterdam'da çeşitli temaslarda bulunduklarına da değinen Cengiz, geziye Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yıldırak ve meclis üyesi Zafer Göçmen ile işadamları katıldı.