Muşlu sanatçılar barış için sahneye çıktı

Muşlu sanatçılar barış için sahneye çıktı
Muşlu sanatçılar barış için sahneye çıktı
- Yeşil-Der tarafından "Kalıcı Barışa Sen de Katıl" sloganıyla düzenlenen konserde sahne alan yöresel sanatçılar, eserlerini Türkçe, Kürtçe, Lazca, Zazaca ve Arapça seslendirdi

MUŞ (AA) - Muş'ta faaliyet gösteren Yeşilyurtlular Eğitim Çevre ve Dayanışma Derneği (Yeşil-Der) tarafından "Kalıcı Barışa Sen de Katıl" sloganıyla düzenlenen konserde sahne alan yöresel sanatçılar, eserlerini Türkçe, Kürtçe, Lazca, Zazaca ve Arapça seslendirdi.

Muş Öğretmenevi'nde düzenlenen konsere, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yöresel sanatçıların barış adına verdikleri konsere, oğlu PKK 'ya katılan Nuriye Aslan ile oğlu vatani görevini yapmakta olan Şadiye Çakı'nın Türkçe ve Kürtçe "Artık analar ağlamasın. Anneler yazıktır. Herkes taşın altına elini koysun" sözleri damga vurdu.

Konserde konuşan Yeşil-Der Başkanı Selamettin Yılmaz, ülkede çözüm süreciyle barış yaşandığını belirterek, şunları söyledi:

"Böylesine kritik bir dönemde annelerin yüreklerinin acıdığı, göz yaşlarının aktığı bir zamanda barış için çabalayanlar da varmış. Bizler de  bugün yaptığımız barış etkinliğimizle barışa destek olmak, sesine ses katmak istiyoruz. Bu amaçla barışın daha güçlü olacağına canıgönülden inanıyoruz."

Konseri, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar dinledi.