Muş'ta 13 bin kişi İŞKUR'la iş sahibi oldu

Muş'ta 13 bin kişi İŞKUR'la iş sahibi oldu
Muş'ta 13 bin kişi İŞKUR'la iş sahibi oldu
MUŞ (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, Muş'ta yaklaşık 13 bin kişiye iş imkanı sağladıklarını söyledi.Taylan, yaptığı...

MUŞ (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Emin Taylan, Muş'ta yaklaşık 13 bin kişiye iş imkanı sağladıklarını söyledi.

Taylan, yaptığı açıklamada, açtıkları kurslara katılan kursiyerlere meslek öğrenmenin yanında harçlık da verildiğini ifade eden Taylan, "Projeler kapsamında kentte farklı kurumlarda ve özel sektörde yaklaşık 13 bin kişiye iş imkanı sağlandı. İŞKUR aracılığıyla çalışan vatandaşlarımıza aylık 4 milyon lira civarında maaş ödeniyor. Gelecek ay bu rakam 5,5 milyon lira olacak" dedi.

Meslek sahibi olan kursiyerlerin iş hayatına atıldığını veya bir işverenin yanında çalışmaya başladığını dile getiren Taylan, işsizlik oranını her geçen gün azaltan bu projelerle resmi kurum ve kuruluşların eleman ihtiyacının da karşıladığını söyledi.

Gençler başta olmak üzere birçok işsizin, okul, belediye gibi kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edildiğini aktaran Taylan, "Her gün yeni müracaat alıyoruz ve büyük bir titizlikle inceleyip başvuru sahibinin vasfını dikkate alarak iş imkanı sağlamaya çalışıyoruz. İş arayanın mesleği işverenin ihtiyacını karşılıyorsa başvuru sahibini işverenle görüştürüyoruz. Son 45 günde kurumumuza bin 500 başvuru yapıldı" diye konuştu.