Muş'ta 3 yaşındaki çocuk kayboldu

Muş'ta 3 yaşındaki çocuk kayboldu
Muş'ta 3 yaşındaki çocuk kayboldu
- Kent merkezine bağlı Keçidere köyünde kaybolan 3 yaşındaki çocuğun bulunması için arama çalışması başlatıldı

MUŞ (AA) - Muş merkeze bağlı Keçitepe köyünde bir evin önünde oynarken kaybolan 3 yaşındaki Azad Toktaş'ın bulunması için çalışma başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, yakınlarının düğününe katılmak üzere  İstanbul 'dan Keçitepe köyüne gelen Cahit Toktaş'ın 3 yaşındaki oğlu Azad, dün öğlen saatlerinde akrabalarına ait evin önünde oynarken, bir anda gözden kayboldu.

Vatandaşların da katılımıyla küçük Azad'ı arayan yakınları, sonuç alamayınca jandarma ve AFAD ekiplerinden yardım istedi. Akşam saatlerinde köye gelen ekipler, çocuğun gidebileceği yerleri kontrol etti. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara vermek durumunda kalan ekipler, sabah saatlerinden itibaren yeniden arama çalışması başlattı.

Bingöl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de destek verdiği ve "Halka" isimli iz takip köpeğinin de kullanıldığı aramalar, halen devam ediyor.

Muş Afet Yönetim Merkez Müdürü Maşallah Yıldız, yaptığı açıklamada, Keçitepe köyünde 3 yaşındaki bir çocuğun kaybolduğu ihbarı üzerine jandarmayla bölgeye gittiklerini söyledi.

Yıldız, "Termal kamerayla ve dürbünle aradık. Gece saat 02.00 sıralarında aramayı sonlandırdık. Sabah 05.00'te Bingöl Jandarma Komutanlığından gelen arama köpeğiyle birlikte çalışmalara tekrar başladık. Şu ana kadar çocuğa ait bir emare bulunamadı. Arama çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.