Muş'ta 53 öğrenciye bisiklet dağıtıldı

Muş'ta 53 öğrenciye bisiklet dağıtıldı
Muş'ta 53 öğrenciye bisiklet dağıtıldı
MUŞ (AA) - Sağlık Bakanlığınca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, 53 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.Vali...

MUŞ (AA) - Sağlık Bakanlığınca yürütülen " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, 53 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Vali Yardımcısı Ercan Öter, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada,  Avrupa ülkelerinde insanların araçtan çok bisiklet kullanımını tercih ettiğini söyledi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Muş Alparslan Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları protokol çerçevesinde bu yıl 253 bisiklet aldıklarını belirten Öter, "Özellikle obeziteyle mücadele çerçevesinde hafif kilosu olan gençlerimize bunları dağıtıp daha sağlık bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olacağız. Günümüzün en önemli sorunlarından biri obeziteyle mücadele, bunun temel nedenlerinden biri de sağlıksız beslenme ve hareketsizlik. Bu sadece ülkemizin değil bütün dünyanın sorunu" ifadelerini kullandı.  

Törene, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kamu kurumlarının yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.