Muş'ta 9 bin öğrenci TEOG sınavına girecek

Muş'ta 9 bin öğrenci TEOG sınavına girecek
Muş'ta 9 bin öğrenci TEOG sınavına girecek
MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Cevdat Arslan, kentteki 165 okulda 9 bin 370 öğrencinin Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'na  gireceğini...

MUŞ (AA) - İl Milli Eğitim Cevdat Arslan, kentteki 165 okulda 9 bin 370 öğrencinin Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'na  gireceğini açıkladı.

 Altı oturumda yapılacak sınavın Türkçe, Matematik , Fen Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil derslerini kapsayacağını bildiren Aslan, sınava girecek tüm öğrencilere başarı diledi. 

Her gün üç dersten sınava girecek öğrencilerin başarılı olabilmek için ter dökeceğini bildiren Aslan, "Bu sınav öğrencilerin geleceğini şekillendirme açısından oldukça önemli. Bu açıdan, yöneticilerin ve öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerekir. Öğrencilerimiz hiç korkmasın. Derslerine günü gününe çalıştıkları takdirde bu oldukça kolay bir sınav olur. Heyecanlanmasınlar, kaygılanmasınlar. Okullarındaki ilgili derslerin normal yazılısına giriyormuş gibi rahat bir şekilde sınavlarına girsinler" dedi.

Öğrencilere soruları dikkatli okumaları ve kodlamaları da kontrol ederek yapmaları konusunda uyarılarda bulunan Aslan, şöyle konuştu:

"Sınav öncesi beslenmelerine çok dikkat etsinler. Ailelerin de çocuklarımızın moralini yüksek tutması gereklidir. Bu sınav tamamen ders müfredatının değerlendirilmesinden oluşuyor. Derslerin konularının tamamlanamaması ya da yetiştirilememesi gibi bir mazeret olamaz. Herkes kendine düşeni canla başla yapacak. Öğrencilerimizin geleceği için kimsenin kaybedecek zamanı yok. Sınav günü tam kadro sahada olacağız. Tüm öğrencilerimize bu zorlu yarışta başarılar diliyorum."


  ETİKETLER:

  Ahlak

  ,

  Matematik

  ,

  eğitim

  ,

  ders

  ,

  Aslan

  ,

  TEOG