Muş'ta Ahmed-i Hane parkı yapılıyor

Muş'ta Ahmed-i Hane parkı yapılıyor
Muş'ta Ahmed-i Hane parkı yapılıyor
MUŞ (AA) - Belediye Başkanı Feyat Asya, Ahmed-i Hane adını verdikleri parkın yapımına başladıklarını bildirdi.Muş-Bitlis karayolu yakınındaki...

MUŞ (AA) - Belediye Başkanı Feyat Asya, Ahmed-i Hane adını verdikleri parkın yapımına başladıklarını bildirdi.

Muş-Bitlis karayolu yakınındaki belediyeye ait boş alanda parkın yapımına başladıklarını belirten Asya, parkta 60 metre uzunluğunda yapay şelale ve 450 metrekarelik alana yapay gölet yapılacağını ifade etti.

Park alanının yüzde 80'inin yeşil alan olacağını, ayrıca bir kafeterya, 500 kişilik açık amfi yapılacağını belirten Asya, şöyle konuştu:

"Vatandaşların dinlenebileceği yerler oluşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda kentte yeni parklara ihtiyaç duyulmakta. Ahmed-i Hane parkı 20 bin metrekare alan üzerine çok kapsamlı bir park olacak. Parkı şehrin gürültüsünden uzak bir yerde vatandaşın rahat edeceği şekilde yapmaya çalışıyoruz. Buraya gelecekler dinlenme adına ihtiyaç duyduğu birçok şeyi karşılayabilecek. Parkta fidan dikeceğiz. Bunları otomatik sulama sistemiyle sulayacağız. Aynı şekilde içinde piknik masaları bulunan kamelyalar yapacağız. Çok amaçlı olarak yapmayı düşündüğümüz parkımızı ekim ayında hizmete sunacağız."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Uzak