Muş'ta akaryakıt istasyonları denetlendi

Muş'ta akaryakıt istasyonları denetlendi
Muş'ta akaryakıt istasyonları denetlendi
MUŞ (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan akaryakıt istasyonlarında yapılan denetimlerde, 79 firmanın usulsuzlük yaptığı...

MUŞ (AA) -  Bilim , Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan akaryakıt istasyonlarında yapılan denetimlerde, 79 firmanın usulsuzlük yaptığı belirlendi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren akaryakıt ve LPG oto gaz istasyonlarına çapraz denetim yapıldığı bildirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle  çevre illerden gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü denetim personelinin katılımıyla eş zamanlı denetim yapıldığının belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"12 denetim aracıyla gerçekleştirilen denetimler 6 ekip halinde yürütüldü. Denetim ekibince Muş merkez ve ilçelerinde bulunan akaryakıt ve LPG istasyonlarında lisans kontrolü, LPG sorumlu müdür, ulusal-marker kontrolü, LPG oto gaz istasyonlarında mutfak tüplerine oto gaz dolumu yapılıp yapılmadığı ile doluma yarayan aparat bulundurulup bulundurulmadığına dair kontrol, otomasyon sistemi kontrolü, damga kontrolü, miktar kontrolü yapılırken, ayrıca personelin sigortalılık durumu da denetlemiştir. Genel olarak başarılı geçen denetimlerde il genelinde faaliyet gösteren 79 firmada usulsüzlüğe rastlanmıştır Firmalara idari para cezası uygulanacaktır."