Muş'ta akıllı tahta ile eğitim yaygınlaştı

Muş'ta akıllı tahta ile eğitim yaygınlaştı
Muş'ta akıllı tahta ile eğitim yaygınlaştı
MUŞ (AA) - Muş'ta Fatih Projesi kapsamında sınıflara takılan akıllı tahtalarla eğitim veriliyor.Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde...

MUŞ (AA) - Muş'ta Fatih Projesi kapsamında sınıflara takılan akıllı tahtalarla  eğitim veriliyor.

Ahi Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrenciler, sınıflara takılan akıllı tahta ile eğitimlerine devam ediyor. 

Akıllı tahta eğitimine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, sınıfları bugüne kadar 900 tane akıllı tahtayla donattıklarını ve derslerin tamamen akılı tahtayla işlendiğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi kapsamında okullara akıllı tahta dağıtıldığını hatırlatan Arslan, şöyle konuştu:

" Ankara Çankaya'daki bir öğretmenimiz, öğrencimiz, hangi dersleri işliyorsa, buradaki öğrencimiz de aynı şekilde, aynı teknoloji ve araç gereçleri kullanarak derslerini işlemektedir. Cuma günü de cumhurbaşkanımızın katılacağı bağlantıyla tüm dokuzuncu sınıflara tablet dağıtılacak. Aynı zamanda öğrencilere dağıtılacak tabletler, bu akıllı tahtalarla erişimli olduğu için öğrencilerimiz de aynı şekilde öğretmenlerimizin vereceği dersleri işleyecek. Biz dünyayla yarışıyoruz. Dünyada teknolojiyi en iyi şekilde kullanan bir eğitim sistemimiz oldu. İnşallah daha da iyi olacak."

Okul Müdürü Orhan Özçelik ise, okullarına 26 birime akıllı tahta takıldığını belirterek, bu birimlerin yanı sıra kütüphane, laboratuvar ve öğretmenler odasına da akıllı tahtaların takıldığını ifade etti.

Özçelik, "Bunun ilk etabında öğretmenlerimizi gruplar halinde eğitime tabi tutuk. Birinci grup eğitimini tamamladı. Şu anda ikinci gruptaki öğretmenlerimiz eğitime devam ediyor" diye konuştu.