Muş'ta anız yangını

Muş'ta anız yangını
Muş'ta anız yangını
MUŞ (AA) - Muş'ta Berce Alparslan Tarım İşletme Müdürlüğü yakınındaki boş bir alanda çıkan anız yangını, çevrede yaşayan vatandaşları...

MUŞ (AA) - Muş'ta Berce Alparslan Tarım İşletme Müdürlüğü yakınındaki boş bir alanda çıkan anız yangını, çevrede yaşayan vatandaşları korkuttu. 

Edinilen bilgiye göre, Berce Alpraslan Tarım İşletme Müdürlüğü yakınındaki boş bir alanda bilinmeyen bir nedenle çıkan anız yangını, bölgede yaşayan vatandaşların korku dolu dakikalar yaşamasına neden oldu.

Yangını söndürmek için alana gelen itfaiye ekiplerinin çalışmalarını takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Özarslan, Karasu köprüsüne yakın boş bir alanda yangın çıktığını, rüzgarın etkisiyle süratli şekilde büyük bir alana yayıldığını söyledi.

Özarslan, 4 itfaiye aracı, 2 kepçe ve traktörlerle yangına müdahale ettiklerini bildirerek, "Şu anda yangın büyük ölçüde kontrol altına alınmış. Soğutma işlemlerine başlayacağız. Yangının neden çıktığını bilmiyoruz. Özellikle ağaçlıkların olduğu bölgede yangının çıkması ve diğer alanlara da yayılması, söndürme çalışmalarımızı bir hayli zorlaştırdı" diye konuştu.

Yangının yaklaşık 60 hektar alana yayıldığını anlatan Özarslan, ekiplerin zamanında müdahale etmesi sonucu hububat depolarının bulunduğu noktaya ulaşmadığını dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Tarım

  ,

  başkan

  ,

  dolu

  ,

  müdahale