Muş'ta asfalt sezonu başladı

Muş'ta asfalt sezonu başladı
Muş'ta asfalt sezonu başladı
MUŞ (AA) - Muş'ta havaların ısınmasıyla İl Özel İdaresi, 2015 yılı asfalt sezonunu başlattı.Korkut ilçesine bağlı Mollababa köy yolunda düzenlenen...

MUŞ (AA) - Muş'ta havaların ısınmasıyla İl Özel İdaresi, 2015 yılı asfalt sezonunu başlattı.

Korkut ilçesine bağlı Mollababa köy yolunda düzenlenen törenle başlatılan asfalt sezonunda konuşan Vali Vedat Büyükersoy, bu yıl 32 milyon lira harcama yaparak birinci ve ikinci kat olmak üzere toplam 450 kilometre asfalt çalışması yapacaklarını söyledi.

Planladıkları asfalt çalışmalarını İl Özel İdaresi, KÖYDES ve bakanlık tarafından  güvenlik yollarının yapımı için gönderdiği ödeneklerle 32 milyon liralık ödenekle yapacaklarını bildiren Büyükersoy, "Bu bölgede mevsim şartlarının çok kısa oluşu ve şu ana kadar asfalt çalışmasına uygun bir havanın olmamasından dolayı başlayamadık.  Bugün itibarıyla havalar çalışmaya uygun olmaya başladı. Biz de buna bağlı olarak çalışmaları başlattık. İnşallah bu çalışmaları en kısa zamanda tamamlayarak vatandaşlarımızın en iyi şekilde istifade etmesini sağlayacağız. Asfaltın yanı sıra bu yılki yatırım programında yaklaşık 250 kilometre stabilize, 50 bin metrekare parke döşeme, 133 kilometre bakım-onarım, 9 kilometre yeni yol yapımı ve 6 adet köprü yapımı çalışması gerçekleştirilecek" diye konuştu.

Bu yıl köylerde parke taşı uygulamasına devam edeceklerini anımsatan Büyükersoy, bu yolları yaparak, farklı illerde olduğu gibi insanlara hoşça vakit geçirebilecekleri bir ortamın sağlanacağını vurguladı.

Mollababa köyü muhtarı Sami Akdaş ise "Devletimize minnettarız. Bugüne kadar istediğimiz her şeyi fazlasıyla aldık. Allah devletimize zeval vermesin. Bu çalışmada da emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükersoy, asfalt ekibine tatlı ikram etti.


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Bugün

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  güvenlik

  ,

  2015