Muş'ta "askıda ekmek" kampanyası

Muş'ta "askıda ekmek" kampanyası
Muş'ta "askıda ekmek" kampanyası
MUŞ (AA) - Muş'ta bazı fırınlarda ramazan ayı dolayısıyla askıda ekmek kampanyası başlatıldı.Muş İstasyon Caddesi'nde faaliyet gösteren Somun Baba...

MUŞ (AA) - Muş'ta bazı fırınlarda ramazan ayı dolayısıyla askıda ekmek kampanyası başlatıldı.

Muş İstasyon Caddesi'nde faaliyet gösteren Somun Baba Taş Fırın sahibi Erkan Güner, ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyacını karşılamak için eskiden uygulanan ama zaman içinde unutulan "askıda ekmek" geleneğini başlattı.  

İşletme sahibi Güner, yaptığı açıklamada Muş'ta ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olabilmek adına fırıncı esnafı olarak kampanya başlattıklarını belirterek, kampanyanın ramazan ayı boyunca süreceğini söyledi.

Kampanyayı ramazandan sonra da devam ettirmek istediklerini belirten Güner, "Kampanyaya yoğun ilgi var. Günde 70-80 aile gelip buradan ihtiyacı olan ekmeği alıyor. Bunun dışında mahallelerde tespit ettiğimiz çok sayıda yardıma muhtaç aileye ekmeği aracımızla götürüp teslim ediyoruz. Amaç, burada yardıma muhtaç ailelere yardım etmek. Kentteki birkaç fırın daha bizi örnek alarak askıda ekmek kampanyası başlattı. Bunun devamının olmasından yanayız" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Kampanya

  ,

  Aile

  ,

  zaman

  ,

  ekmek