Muş'ta barış ve huzur ormanı kuruldu

Muş'ta barış ve huzur ormanı kuruldu
Muş'ta barış ve huzur ormanı kuruldu
MUŞ (AA) - Muş Kent Konseyi tarafından "Senin de Bir Barış Fidanın Olsun" sloganıyla yürütülen proje kapsamında "Barış ve Huzur...

MUŞ (AA) - Muş Kent Konseyi tarafından "Senin de Bir Barış Fidanın Olsun" sloganıyla yürütülen proje kapsamında "Barış ve Huzur Ormanı" oluşturuldu.

Sloganı projesi kapsamında Çavuş Tepesi mevkisinde düzenlenen törende konuşan Vali Büyükersoy, ağacın olmadığı yerde, insanın huzur bulması ve mutlu olmasının zorluğuna dikkati çekti.

Ağacın olduğu yerde insanların iç dünyasıyla daha barışık olduğunu anlatan Büyükersoy, "Geçmişte tabi ki yanlışlar oldu. Şimdi o yanlışlar telafi ediliyor. Şimdi kimse diyemez ki 'ben iteleniyorum, öteleniyorum'. Hiç kimse şiddetten medet ummasın. Barış ve huzur ormanı oluşturmak için bir araya geldik. Barış ve huzur, inşallah silahlar gömüldüğünde gerçekleşecek. Ağaç dikmeye kazma ile kürekle geldik. Ağaç dikmeye silahlarla gelmedik" diye konuştu.

Hayatın en değerli faaliyetlerinden birinin ağaç dikmek olduğunu hatırlatan Büyükersoy, 27 yıllık idarecilik hayatında en fazla zevk aldığı ve mutlu olduğu işlerden birinin fidan dikmek olduğunu söyledi.

Büyükersoy, "Huzur olmadığı yerde, barış olmaz. Bunun için bu projenin adını Barış ve Huzur Ormanı koyduk. İnşallah barışın da tesis edildiği bir ülkede hep birlikte nice güzel günler yaşayacağız" diye konuştu.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya ise etkinliği çok anlamlı bulduğunu belirterek, şöyle konuştu:

" Bugün ülkemizde barış ve huzur tohumları yeşerirken, bizlerin Muş'ta böyle bir etkinlik gerçekleştirmesi oldukça gurur vericidir. İnşallah hükümetimizin başlattığı Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi kapsamında devam ede gelen çözüm süreciyle bizlerin diktiği ağaçlar yeşerecek. Bizler bugün burada hep birlikteyiz. Birlik içinde kardeşlik ve huzurun tesisine katkı sağlamak için buradayız. Bu ülkede yaşayan herkes bu sürece katkı sağlayabilir."

Törene, Vali Büyükersoy'un eşi Zehra Kadriye Büyükersoy, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.