Muş'ta cami inşaatına başlandı

Muş'ta cami inşaatına başlandı
Muş'ta cami inşaatına başlandı
MUŞ (AA) - Muş'ta 4 bin 500 kişi kapasiteli Merkez Cami yapımı için hafriyat çalışmalarına başlandı.Çalışmaları yerinde inceleyen İl Müftüsü Recep...

MUŞ (AA) - Muş'ta 4 bin 500 kişi kapasiteli Merkez Cami yapımı için hafriyat çalışmalarına başlandı.

Çalışmaları yerinde inceleyen İl Müftüsü Recep Uzun, caminin ana mekanının 2 bin metrekare alan üzerinde olduğunu ve 4 bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceğini belirtti.

Muş Alparslan Üniversitesinin eski rektörlük binasının bulunduğu alanda hafriyat çalışmalarına hızlı şekilde başladıklarını dile getiren Uzun, caminin faaliyete geçmesiyle büyük bir eksikliğin giderileceğini aktardı.

Uzun, cami için hayırsever vatandaşların desteğini beklediklerini ve birkaç yıl içerisinde tamamlamayı düşündüklerini vurgulayarak, "Altında otopark, onun üstünde konferans salonu, kütüphane, çay ocağı, aile irşat rehberlik bürosu ve bir üst katında ise 4 bin 500 kişilik merkezi bir cami olarak ilimize kazandırılmış olacaktır" dedi.

Caminin yapılmasıyla önemli bir eksikliğin giderileceğine değinen vatandaşlar ise kısa sürede caminin tamamlanması için hayırseverleri yardımda bulunmaya davet etti.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Çay

  ,

  Cami

  ,

  Konferans

  ,

  Namaz