Muş'ta "çocuk hakları" konferansı

Muş'ta "çocuk hakları" konferansı
Muş'ta "çocuk hakları" konferansı
MUŞ (AA) -   Muş'ta, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik "Çocuk hakları" konulu konferans düzenlendi. Vali...

MUŞ (AA) -   Muş'ta, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından okul müdürlerine yönelik " Çocuk hakları" konulu konferans düzenlendi. 

Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, öğretmenevinde düzenlenen konferansta, okul müdürlerini bekçi gibi gidip okulda oturmamaları gerektiğini söyledi.

Kendisinin başkanlığında ve cumhuriyet savcısının katılımıyla oluşturdukları kurulun iki ayda bir toplantı yaptığını ifade eden Uyan, şöyle konuştu:

"Orada çok ciddi kararlar alıyoruz. Tabii yapmak istediğimiz çok şeyler var ama biz ilk etapta bu konuyu sizlerle paylaşmak istedik. Tabii sadece okul müdürü ve yardımcıları çocuklarımızın her haliyle ilgilenen sorumlu kişiler olmalı bence. Muhakkak bir çok vakalar geliyor bize. Bundan ilk okul müdürlerinin haberdar olması gerekiyor. O yüzden özellikle öğretmenlerimizle, rehber hocalarımızla birlikte çalışarak, sıkıntıları hep beraber çözmemiz gerekir. Eğer bu sorunları aşamıyorsak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzdeki bu konuda eğitim almış uzmanlarla görüşmemiz gerekiyor. Bazı olumsuz konular cereyan ettiği zaman , ben duyuyorum, okul müdürlerinin haberi olmuyor. Bütün okul müdürlerimiz bire bir öğrencilerimizden sorumludur. Odasında oturmamalı,  her şey gözlemlemeli.  Okul müdürlerinin yapacağı tespitler  bizim için çok önemli. Okul müdürü, orada duran, okulun bekçiliğini yapan birisi olmamalı. Çocuklarımızla iletişim içinde olmalı."                           

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli sosyal hizmet uzmanı Sıdıka Daban, çocuk hakları konusunda bilgi verdi.

Konferansa, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan da katıldı.