Muş'ta çöp toplama hizmeti verilen köy sayısı artıyor

Muş'ta çöp toplama hizmeti verilen köy sayısı artıyor
Muş'ta çöp toplama hizmeti verilen köy sayısı artıyor
MUŞ (AA) - Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, çöp toplama hizmeti verilen köy sayısının 4'ten 13'e çıkarıldığını bildirdi. Yentür,...

MUŞ (AA) - Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, çöp toplama hizmeti verilen köy sayısının 4'ten 13'e çıkarıldığını bildirdi. 

Yentür, yaptığı açıklamada, köylerde çöp toplama çalışmalarının sürdürülmesi için 140 bin liraya 350 çöp konteyneri alarak dağıtımına başladıklarını belirtti.

Köylere dağıtılan çöp konteynerlerinin çevre temizliği açısından önemli olduğunu belirten Yentür, köylerde de şehirlerdeki gibi düzenli olarak çöp taşınma işleminin devam ettiğini kaydetti.

Yentür, köylerdeki konteyner sayısının 600'e ulaşacağını dile getirerek, "Daha önce 4 köyümüzde verdiğimiz çöp toplama hizmetini 13'e çıkardık. Kademeli olarak ilimizin tamamında bu hizmeti vermeye çalışıyoruz. Muş'un mücavir alanı içinde olan köy statüsündeki bütün yerleşim yerlerinde çöp toplama hizmetini 4 araç ve 8 personelle veriyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yentür, şehirdeki çöp toplama hizmetinin kırsal kesimlere de yayılması için yapılacak yatırımların artacağını kaydederek, kırsal kesimdeki çöp toplama çalışmalarını önemsediklerini sözlerine ekledi. 


    ETİKETLER:

    çevre

    ,

    Köy