Muş'ta doğalgaz çalışmaları sürüyor

Muş'ta doğalgaz çalışmaları sürüyor
Muş'ta doğalgaz çalışmaları sürüyor
MUŞ (AA) - Muş'ta doğalgaz çalışmaları sürüyor.Belediye Başkanı Feyat Asya, yaptığı açıklamada, kentte doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının devam...

MUŞ (AA) - Muş'ta doğalgaz çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Feyat Asya , yaptığı açıklamada, kentte doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çalışmalardan dolayı kentin birçok cadde ve sokağında kazı yapıldığına ve bu nedenle yolların tahrip olduğuna dikkat çeken Asya, tahrip olan yolların onarım çalışmalarını kış gelmeden bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Mevcut sıkıntının sonuçlarının güzel olacağını ifade eden Asya, şöyle konuştu:

"Yollarda asfalt ve parke döşeme çalışmaları devam etmekte. Doğalgaz nedeniyle kazılan yollar, çalışmaların tamamlanmasıyla ekiplerimiz tarafından hemen kapatılmaktadır. Böylece araç ve yaya geçişinde vatandaşımıza kolaylık sağlamaya çalışmaktayız. Kışın yaşanan hava kirliliğini önlemeyi ve vatandaşların daha rahat bir yaşam sürmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu açıdan çalışmalarımız çok yönlü devam ediyor. İnşallah kısa sürede bu çalışmalar bitecek ve halkımız tozdan, dumandan kurtulacak."

Doğalgaz altyapı çalışmalarında fiziki olarak yüzde 60 civarında gerçekleşme olduğunu bildiren Muş, Bitlis ve Bingöl Doğalgaz Dağıtım A.Ş Şirketin Genel Formanı Lokman Balta ise bu yıl kentte hedeflenen 5 mahalleye doğalgaz verileceğini, önümüzdeki dönemde de ilin tamamının doğalgaza kavuşacağını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Belediye

  ,

  Asya

  ,

  Yaşam

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  Cadde