Muş'ta dondurucu soğuk

Muş'ta dondurucu soğuk
Muş'ta dondurucu soğuk
MUŞ (AA) - Muş'ta etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle, kentin değişik noktalarındaki çeşmelere branda örtülerek korumaya alındı.Belediye Başkan...

MUŞ (AA) - Muş'ta etkili olan dondurucu soğuklar nedeniyle, kentin değişik noktalarındaki çeşmelere branda örtülerek korumaya alındı.

Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, belediye olarak her yıl kentin belirli noktalarındaki 10 çeşmeyi don ve buzlanmaya karşı brandayla koruduklarını belirtti.

Soğuk hava nedeniyle çeşmeler için böyle bir önlem aldıklarını bildiren arşı gerekli tedbirleri aldıklarını bildiren Özarslan, şunları ifade etti:

"Kış etkisini bir anda gösterdi. Gece etkili olan soğuk hava bizi zor durumda bırakıyor. Belediye tarafından özel olarak hazırlatılan brandalarla çeşmeleri örterek koruma altına aldık. Vatandaşlarımızın su ihtiyaçlarını karşılaması için önceden kentin belirli bölgelerine 10 çeşme kurmuştuk. Bunların donmaması ve mermerlerinin çatlamaması için brandayla muhafaza ettik. Çeşmelerin zarar görmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Havaların ısınmasıyla brandaları kaldıracağız."